Спорт
 • НБА : “Ракетите“ и мрежичките останаа живи

  НБА : “Ракетите“ и мрежичките останаа живи

  Кошаркарите на Хјустон Рокетс во четвртиот натпревар најдоа рецепт како да го совлада тимот на Оклахома. “Ракетите“ со тесни 105-103 ја забележаа првата победа во серијата и избегнаа чиста...

 • ЛШ : Реал Мадрид пред (не)возможна мисија

  ЛШ : Реал Мадрид пред (не)возможна мисија

  Фудбалерите на Реал и Борусија, во вторник, на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, ќе го одиграат полуфиналниот реванш во Лигата на шампиони. Борусија по првиот натпревар, одигран пред шест дена во Дортмунд,...

 • Шпанските великани Реал Мадрид и Барселона пред невозможна мисија на полуфиналните реванши од ЛШ

  Шпанските великани Реал Мадрид и Барселона пред невозможна мисија на...

  Вечерва продолжува шпанско германската фудбалска пресметка во полуфиналето од Лигата на шампионите.
  Во Мадрид вечерва Борусија Дортмунд ќе ја брани победата од вестфален од 4-1, на Ноу Камп пак Барселона...

 • Струга со елиминиција од Купот ја најави “езерската“ пресметка

  Струга со елиминиција од Купот ја најави “езерската“ пресметка

  Екипата на Струга со елиминација од Купот на Македонија го најави дербито со Охрид во Првата машка ракометна лига.Од стружани во 1/8 финалето поуспешни беа ракометарите на Тинекс Пролет со 31-24. Победникот од...

 • Марија Шарапова ја освои титулата и доби Порше во Штутгарт

  Марија Шарапова ја освои титулата и доби Порше во Штутгарт

  Марија Шарапова втора сезона го освојува турнирот во Штутгарт откако ја победи со 6:4, 6:3 На Ли во финалето. 
  Покрај парите кои ќе ги добие од наградниот фонд, Марија си заслужи и ново Porsche 911 Carrera, подарок...

 • Трета МФЛ : Караорман го испушти врвот

  Трета МФЛ : Караорман го испушти врвот

  Струшкиот третолигаш Караорман го испушти врвот откако ремизираше 1-1 на гостувањето во Лирија. Киксот на “црвените“ го искористија фудбалерите на Влазними и Кораб кои со победи го запоседнаа...

 • Милан се врати на третата позиција

  Милан се врати на третата позиција

  Во натпревар со шест погодоци Милан успеа да ја победи Катанија со 4-2 и да се врати на третата позиција во Серија А.
  Милан брзо се врати на третото место кое за момент му беше одземено од Фиорентина откако...

 • Сосиедад го доби дербито со Валенсија, се поблиску до ЛШ

  Сосиедад го доби дербито со Валенсија, се поблиску до ЛШ

  Фудбалерите на Сосиедад синоќа славеа со 4-2 во дербито од 33. коло во шпанска Примера против Валенсија, по што се зацврстија на 4. место на табелата и се се поблиску до обезбедување место во квалификациите на...

 • НБА : Бостон намали, Лејкерс се збогуваше

  НБА : Бостон намали, Лејкерс се збогуваше

  Лос Анџелес Лејкерс без Коби Брајант во составот беа немоќни да му се спротистават на разиграниот Сан Антонио. “Мамузите“ на четвртиот натпревар славеа победа 103-82 и со чисти 4-0 се пласираа во следната...

 • Крај на сезоната, а можеби и кариерата за Хавиер Занети !?

  Крај на сезоната, а можеби и кариерата за Хавиер Занети !?

  Хавиер Занети поради повредата на тетивата ќе биде надвор до крајот на сезоната. Италијанските медиуми јавуваат дека ако повредата се покаже посериозна Аргентинецот на неславен начин ќе ја заврши...