Спорт
 • Меси со неверојатни голови направи пресврт за победа на Барселона

  Меси со неверојатни голови направи пресврт за победа на Барселона

  Лионел Меси уште еднаш покажа колку значи за овој тим на Барселона, па откако влезе во игра во второто полувреме на дуелот против Бетис постигна два гола и ја донесе победата за својот тим. Со овие три бода,...

 • Титули се слават и во Амстердам и Истанбул, Ајакс и Галатасарај се шампиони

  Титули се слават и во Амстердам и Истанбул, Ајакс и Галатасарај се...

  Ајакс е нов шампион на Холандија, по третпат едноподруго, а пред завршување на сезоната и Галатасарај ја одбрани титулата во Турција, по денешните натпревари во двете првенства.Ајакс направи хет-трик на една...

 • Пандев и Кавани, страшен тандем за победи на Наполи

  Пандев и Кавани, страшен тандем за победи на Наполи

  Горан Пандев одигра одличен натпревар за Наполи, против поранешниот тим Интер и учествуваше во трите акции, по кои домаќините постигнаа голови и победија со 3-1. Македонскиот репрезентативец на двапати му...

 • Мата го матираше Манчестер Јунајтед

  Мата го матираше Манчестер Јунајтед

  Голот на Хуан Мата во 87. минута му овозможи на Челзи да го победи големиот ривал Манчестер Јунајтед и да се зацврсти на третата позиција на табелата во Премиер лигата. Шпанецот го постигна единствениот гол на...

 • Арсенал се искачи на 3-то место

  Арсенал се искачи на 3-то место

  Со минималната победа вчера на гостувањето кај Квинс Парк Ренџерс, тимот на Арсенал се искачи на 3.место на табелата во Премиер лигата, но е со повеќе одиграни натпревари од конкурентите за позицијата која...

 • Јувентус старо-нов шампион на Италија

  Јувентус старо-нов шампион на Италија

  Јувентус по 29. пат го освои Скудетото во Серија А и со тоа го повтори успехот од минатата сезона. На три кола до крајот на првенството „Старата дама“ по денешната победа над Палермо со 1:0 има недостижни 14...

 • Тотенхем повторно спасен од Герет Бејл

  Тотенхем повторно спасен од Герет Бејл

  Екипата на Тотенхем го пречека Саутемптон на својот Вајт Харт Лејн во рамките на 36-то коло од англиската Премиер лгиа, а на крајот славеше минимална победа благодарение на голот на Герет Бејл.
  Саутемптон...

 • Лазаров со Атлетико до трофејот во Купот

  Лазаров со Атлетико до трофејот во Купот

  Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров ја продолжува успешната низа на освојување трофеи, откако со Атлетико Мадрид триумфира во Купот на Шпанија над Ла Роха со 38:28.
  Ова е 33 трофеј во кариерата на...

 • Борусија и Баерн, реми пред финалето

  Борусија и Баерн, реми пред финалето

  Најдобрите германски клубови, Борусија Дортмунд и Баерн Минхен ремизираа (1-1) во првенствениот меч од Бундес-лигата, во пресрет на мегадуелот во финалето на ЛШ. Јирген Клоп го чуваше премногу тимот, освен...

 • Кличко го израмни рекордот на Али: Украинецот по 19-ти пат ја одбрани титулата

  Кличко го израмни рекордот на Али: Украинецот по 19-ти пат ја одбрани...

  Украинскиот боксер Владимир Кличко го израмни рекордот на Мухамед Али откако го совлада Италијанецот Франческо Пјанета и по 19 пат ја одбрани титулата во верзиите WBA, IBF, WBO и IBO.
  Кличко на борбата во Мајами...