Спорт
 • “34-та“ во Лејкерс замина во легендите

  “34-та“ во Лејкерс замина во легендите

  ЛА Лејкерс на полувремето од натпреварот помеѓу Лејкерси и Далас (101:81) го повлекоа дресот со бројот 34, кој во минатото го носеше Шекил О’Нил.„Тој е најблагодарниот примерок што сум го видел да ја играа...

 • ЛШ: Меси отвори, Ибра возврати, на крајот 2-2... Џиџи Буфон го почести Баерн за 2-0

  ЛШ: Меси отвори, Ибра возврати, на крајот 2-2... Џиџи Буфон го почести...


  Пари Сен Жермен во последната минута од судиското продолжение (94.минута) се спаси од пораз на „Паркот на принцовите“ (2-2) против Барселона, откако Матуиди, успеа со помош на одбранбените фудбалери на...

 • Јута на чекор до плеј-офот

  Јута на чекор до плеј-офот

  Јута го совлада Портланд и оствари значајна победа во обидот да го освои осмото место на Западот и да се пласира во плеј-офот. Со оваа победа „џезерите“ имаат еден триумф повеќе од директниот конкурент...

 • Фулам подобар од Квинс Парк Ренџерс

  Фулам подобар од Квинс Парк Ренџерс

  Фулам ја постигна десеттата победа сезонава во Премиер лигата откако синоќа во малото лондонско дерби го совлада Квинс Парк Ренџерс со 3:2. Фулам водеше со 3:0, а резултатот го отвори Димитар Бербатов со двата...

 • Билбао минимално против Гранада

  Билбао минимално против Гранада

  Во Примера синоќа се одиграа последните два натпревара од 29-то коло, а беше постигнат само еден гол. Во Билбао, домашниот Атлетик со 1:0 го совлада тимот на Гранада. Единствениот гол го постигна Аритз Адуриз во...

 • Струшкиот боксер Хани со нокаут го совлада Ерменков

  Струшкиот боксер Хани со нокаут го совлада Ерменков

  Струшкиот боксер од тешка категорија,  до 91 кг, Наси  Хани, кој во Швајцарија е познат по псевдонимот и се нарекува "уништувач", ја постигна својата 8 победа во неговата професионална кариера од 8 настапи,...

 • ЛШ: Јувентус гостува кај Баерн, Псж ја пречекува Барселона

  ЛШ: Јувентус гостува кај Баерн, Псж ја пречекува Барселона

  Денеска се играат првите две 1/4 финални средби во ЛШ, во Минхен екипата на Баерн го пречекува шампионот на Италија тимот на Јувентус, во Париз екипата на ПСЖ се среќава со Барселона.
  Баерн и Јувентус заедно...

 • Демба Ба го урна Манчестер јунајтед

  Демба Ба го урна Манчестер јунајтед

  Челси му зема мерка на Манчестер јунајтед, победувајќи го со 1-0 во повторениот дуел од ФА купот, по што сега ќе го предизвика и Манчестер сити. Демба Ба со одлична реакција успеа да ја затресе мрежата на...

 • Атлетико Мадрид и Валенсија ги поделија бодовите

  Атлетико Мадрид и Валенсија ги поделија бодовите

  Без победник 1-1 заврши дерби пресметката во “Ла лига“ на “Винсент Калдерон“ меѓу Атлетико Мадрид и Валенсија.Двата погодици фудбалерите на екипите ги постигнаа на стартот од натпреварот. Во 5-та...

 • Во шокатно финале Мареј го освои мастерсот во Мајами

  Во шокатно финале Мареј го освои мастерсот во Мајами

  Во шокатно финале Британецот Енди Мареј го освои мастерс турнирот во Мајами. Тој во финалето по два сати и 45 минути безпоштедна битка го совлада Шпанецот, Давид Ферер со 2-1 во сетови.Мареј во третиот сет се...