Спорт
 • Брутален старт над Роналдињо

  Брутален старт над Роналдињо


  Напаѓачот на Атлетико Минеиро, Роналдињо избегна посериозна повреда, откако со две нозе врз него стартуваше дефанзивецот на Арсенал Саранди, Диего Брагиери
  Голеадата во Саранди и победата на...

 • Кралска симфонија на Реал на „Ноу Камп“, Барселона декласирана од вечниот ривал со 1-3

  Кралска симфонија на Реал на „Ноу Камп“, Барселона декласирана од...

  Кралската симфонија во изведба на Реал Мадрид, ја декласира Барселона на „Ноу Камп“, а главен диригент во големиот триумф од 3-1, беше Кристијано Роналдо. Неговиот клуб ќе игра за трофејот во шпанскиот...

 • Јувентус ја збриша Сиена

  Јувентус ја збриша Сиена

  Фудбалерите на Јувентус со 3-0 ја преслушаа Сиена и имаат солидна предност од 7 бода пред второпласираниот Наполи, кој утре гостува против Удинезе. Лихтштајнер во првиот дел, и Џовинко и Погба во вториот дел го...

 • Наполи срамно испадна, Азар го спаси Челси

  Наполи срамно испадна, Азар го спаси Челси

  Италијанскиот претставник Наполи, чиј член е Горан Пандев, доживеа срамна елиминација во Лигата на Европа од чешкиот тим Плзен, со вкупен резултат 5-0, откако и во Чешка загуби со 2-0. Пандев го одигра целиот...

 • Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Денеска ќе се одиграат реванш натпреварите во 1/16 финалето во фудбалската Лига Европа.
  Екипата на Наполи ќе има невозможна мисија на гостувањето во Плзен, кај Викторија, во обид да ја надополни негативата...

 • Вардар преслушан од ОФК Београд

  Вардар преслушан од ОФК Београд

  Фудбалерите на Вардар претрпеа убедлив пораз од 2-5 на пријателскиот натпревар против ОФК Београд, што синоќа се одигра на националната арена „Филип Втори“. Головите за „црвено-црните“ ги...

 • Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Синоќа во НБА лигата се одиграа 11 мечеви, а најголем интерес привлече големото дерби меѓу двата најтрофејни тима, ЛА Лејкерс и Бостон Селтикс. Тимот од Лос Анџелес со убедливата победа од 111-99 му оддаде чест на...

 • Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  По долгата доминација на Барселона, фудбалерите на Милан конечно ги покорија „Каталонците". Барселона цел натпревар не упати удар во рамките на голот и Милан на реваншот ќе патува со 2:0. Шалке го преживеа...

 • Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Водечкиот тим во Премиерлигата, Манчестер јунајтед со 2-1 славеше над Рединг и се пласираше во 1/4-финалето од ФА Купот. Триумфот на „Олд Трафорд“ го обезбедија Нани и Чичарито со головите во 69. и 72. минута,...

 • Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Актуелниот европски шампион Челзи се пласираше во осминафиналето на ФА купот откако успеа да слави со 4:0 во повторениот натпревар против Брентфорд. Сите четири погодоци, кои ги однесоа во осминафиналето на...