Спорт
 • Познати се двојките во 1/4 од Лигата на Шампионите

  Познати се двојките во 1/4 од Лигата на Шампионите

  Денес со почеток во 12.00 часот во Нион, генералниот секретар на УЕФА, Џани Инфантино заедно со амбасадорот на Лигата на Шампионите, Стив МекМанаман и директорот Џорџо Маркети, ги извлекоа четвртфиналните...

 • Коби се повреди, 20-та победа по ред на Мајами

  Коби се повреди, 20-та победа по ред на Мајами

  Лос Анџелес Лејкерс ја прекина серијата од четири победи по ред откако загуби кај Атланта со 96:92, но поважно од поразот е што на неодредено време остана без првата ѕвезда Коби Брајант, кој го промаши шутот за...

 • Челзи брка негатива од еден гол против Стеауа

  Челзи брка негатива од еден гол против Стеауа

  Европскиот првак Челзи вечерва (20:45 часот) ќе се обиде да ја надополни негативата од еден гол во дуелот со Стеауа во реванш 1/8-финалето во ЛЕ. Првиот натпревар заврши со победа на Романците од 1:0. Во составот на...

 • Ѓоковиќ со Цонга, Надал против Федерер

  Ѓоковиќ со Цонга, Надал против Федерер

  Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето на турнирот од Мастерс серијата во Индијан Велс, откако го совлада Американецот Сем Квери со 6:0 и 7:6. Ѓоковиќ ја забележа 16-та победа по ред...

 • Баерн и Малага во 1/4-финалето на ЛШ

  Баерн и Малага во 1/4-финалето на ЛШ

  Фудбалерите на Баерн од Минхен се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, иако синоќа на својата „Алијанц арена“ доживеаја неочекуван пораз од Арсенал со 2:0. Со истиот резултат во вториот...

 • Голот на Меси од офсајд!

  Голот на Меси од офсајд!

  Барселона синоќа комплетно го надигра Милан и заслужено победи на Камп Ноу, но италијанските медиуми ден потоа пишуваат за нерегуларниот гол кој постигна Меси за водство од 2:0. Иако играчите на Милан за...

 • Индијан Велс: Азаренка продолжува без пораз во 2013

  Индијан Велс: Азаренка продолжува без пораз во 2013

  Првата носителка Викторија Азаренка се пласираше во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс (САД). Тенисерката од Белорусија ја совлада Урсула Радванска од Полска со 6:3, 6:1, иако чувствуваше болка...

 • Баерн по потврда на четвртфиналето, Малага по својот најголем успех

  Баерн по потврда на четвртфиналето, Малага по својот најголем успех


  Фудбалерите на Баерн вечер на „Алијанц арената“ во Минхен против Арсенал треба да го потврдат пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите, додека Малага на свој терен ќе се обиде да...

 • Барселона во 1/4 финалето, Милан немоќен на Камп Ноу

  Барселона во 1/4 финалето, Милан немоќен на Камп Ноу

  Барселона со убедливи 4-0 го победи Милан на Камп Ноу и се пласираше во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите, Росоњерите не успеаа да ја сочуваат предноста од првиот натпревар.
   
  По серијата од неколку...

 • Галатасарај меѓу осумте најдобри

  Галатасарај меѓу осумте најдобри

  Турција слави, Галатасарај го победи Шалке на негов терен и се пласираше во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите.
   
  Галатасарај со 3-2 го победи Шалке во Гелзенкирхен и со вкупни 4-3 избори пласман...