Спорт
 • Кралско славје на Олд Трафорд!

  Кралско славје на Олд Трафорд!

  Спектаклот на Олд Трафорд во осминафиналето од ЛШ заврши со победа од 2:1 на Реал Мадрид. Борусија е втор четвртфиналист откако ја оправда фаворитската улога и со 3:0 го порази Шахтјор Доњецк.
  Светот ќе...

 • Ќе биде жешко вечерва во Дортмунд, Шахтјор оди на изненадување!

  Ќе биде жешко вечерва во Дортмунд, Шахтјор оди на изненадување!

  Вечерва Борусија Дортмунд го пречекува украински Шахтјор во реванш 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите, откако дуелот во Доњецк заврши без победник 2:2.
  -Прочитав дека ќе било катастрофа доколку...

 • Хет-трик на Негредо, Севилја ја потопи Селта

  Хет-трик на Негредо, Севилја ја потопи Селта

  Севилја со 4-1 ја потопи Селта во последниот меч од 26. коло во шпанска Примера, а најзаслужен за убедливата победа на домаќините Алваро Негредо, кој постигна хет-трик. Медел го постигна третиот гол за...

 • Фудбалски спектакл на „Театарот на соништата“

  Фудбалски спектакл на „Театарот на соништата“

  Вечерва ќе бидат познати првите двајца патници во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а иако се очекува крајно интересен дуел во Дортмунд помеѓу Борусија и Шахтјор, јасно е дека во центарот на вниманието...

 • Карлос Тевез ја реши Астон Вила

  Карлос Тевез ја реши Астон Вила

  Екипата на Манчестер Сити на последниот натпревар од Премиер Лигата во ова коло, забележа минимална победа против оваа сезона очајната Астон Вила (0:1).Екипата од Манчестер со минималната победа против Астон...

 • Челзи ја симна Барселона од врвот на листата на ИФФХС

  Челзи ја симна Барселона од врвот на листата на ИФФХС

  Премиерлигашот Челзи се искачи на првото место на ранг листата кој ја креира Интернационалниот институт за фудбалска историја и статистика (ИФФХС).
  До денеска, на врвот на оваа листа непрекинато 22 месеци...

 • Тотенхем подобар од Арсенал

  Тотенхем подобар од Арсенал

  Со победата во лондонското дерби над Арсенал од 2:1, Тотенхем дојде чекор поблиску до остварувањето на својата конечна цел - пласман во ЛШ наредната сезона. Герет Бејл во 37. минута и Арон Ленон две минути...

 • Победа на Рома, Тоти втор на вечната листа на стрелци во Серија А

  Победа на Рома, Тоти втор на вечната листа на стрелци во Серија А

  Рома синоќа со 3-1 ја совлада Џенова во последниот дуел од 27. коло во италијанскиот шампионат, а славјето на „Олимпико“ во Рим го најави капитенот Франческо Тоти, кој го постигна 225. кол во Серија А,...

 • Гол шоу во Сан Себастијан, само бод за Атлетико

  Гол шоу во Сан Себастијан, само бод за Атлетико

  Сосиедад ремизираше 3-3 против Бетис во синоќешниот дуел од 26. коло во шпанска Примера, додека претходно и Атлетико Мадрид одигра исто така нерешено на гостувањето против Малага, но без голови 0-0. Гол шоуто во...

 • Мајами продолжува да ги меле противниците, Лејкерси на 50 проценти

  Мајами продолжува да ги меле противниците, Лејкерси на 50 проценти

  НБА шампионот Мајами хит со 99-93 славеше на гостувањето против Њујорк никс и дојде до 14 победа во низа, со што го израмни клупскиот рекорд. Иако домаќините на полувремето водеа со 59-45, а на моменти имаа и...