Спорт
 • Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Водечкиот тим во Премиерлигата, Манчестер јунајтед со 2-1 славеше над Рединг и се пласираше во 1/4-финалето од ФА Купот. Триумфот на „Олд Трафорд“ го обезбедија Нани и Чичарито со головите во 69. и 72. минута,...

 • Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Актуелниот европски шампион Челзи се пласираше во осминафиналето на ФА купот откако успеа да слави со 4:0 во повторениот натпревар против Брентфорд. Сите четири погодоци, кои ги однесоа во осминафиналето на...

 • Победи на Реал и Атлетико

  Победи на Реал и Атлетико

  Реал Мадрид и Атлетико остварија победи во своите натпревари од 24. коло на шпанското првенство и ја задржаа разликата меѓу себе, како и зад водечката Барселона.
  Реал беше подобар со 2:0 во дуелот со Рајо...

 • Надал ја освои првата титула годинава

  Надал ја освои првата титула годинава

  По долгата пауза поради повреда на коленото Рафаел Надал ја освои првата титула на турнирот во Бразил со победата над Аргентинецот Давид Налбандиан со 6-2-6-3.
  За шпанскиот тенисер ова е 51 титула во неговата...

 • Тоти со проектил го потопи шампионот

  Тоти со проектил го потопи шампионот


  Јувентус направи уште еден чекор назад во битката за одбрана на скудетото откако вечерва претрпе пораз на гостувањето против Рома со минимални 1-0. „Старата дама“ навидум го контролираше темпото на...

 • Болт ѕвезда во Хјустон

  Болт ѕвезда во Хјустон

  Пред дуелот на младите НБА ѕвезди, Ол стар викендот во Хјустон беше отворен со натпреварот меѓу славните личности, во кој во центарот на вниманието беа светскиот рекордер на 100 и 200 метри Усеин Болт и...

 • Р.К. Охрид со барање дo РФМ за организација на куп мечот со Струга

  Р.К. Охрид со барање дo РФМ за организација на куп мечот со Струга

  Ждребката во Купот на Македонија немаше милост и на мегдан ги испрати големите ракометните ривали Охрид 2011 и Струга. Датумот и местото Ракоментата федерација на Македонија сеуште ги нема одредено, затоа...