Спорт
 • Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Денеска ќе се одиграат реванш натпреварите во 1/16 финалето во фудбалската Лига Европа.
  Екипата на Наполи ќе има невозможна мисија на гостувањето во Плзен, кај Викторија, во обид да ја надополни негативата...

 • Вардар преслушан од ОФК Београд

  Вардар преслушан од ОФК Београд

  Фудбалерите на Вардар претрпеа убедлив пораз од 2-5 на пријателскиот натпревар против ОФК Београд, што синоќа се одигра на националната арена „Филип Втори“. Головите за „црвено-црните“ ги...

 • Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Синоќа во НБА лигата се одиграа 11 мечеви, а најголем интерес привлече големото дерби меѓу двата најтрофејни тима, ЛА Лејкерс и Бостон Селтикс. Тимот од Лос Анџелес со убедливата победа од 111-99 му оддаде чест на...

 • Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  По долгата доминација на Барселона, фудбалерите на Милан конечно ги покорија „Каталонците". Барселона цел натпревар не упати удар во рамките на голот и Милан на реваншот ќе патува со 2:0. Шалке го преживеа...

 • Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Водечкиот тим во Премиерлигата, Манчестер јунајтед со 2-1 славеше над Рединг и се пласираше во 1/4-финалето од ФА Купот. Триумфот на „Олд Трафорд“ го обезбедија Нани и Чичарито со головите во 69. и 72. минута,...

 • Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Актуелниот европски шампион Челзи се пласираше во осминафиналето на ФА купот откако успеа да слави со 4:0 во повторениот натпревар против Брентфорд. Сите четири погодоци, кои ги однесоа во осминафиналето на...

 • Победи на Реал и Атлетико

  Победи на Реал и Атлетико

  Реал Мадрид и Атлетико остварија победи во своите натпревари од 24. коло на шпанското првенство и ја задржаа разликата меѓу себе, како и зад водечката Барселона.
  Реал беше подобар со 2:0 во дуелот со Рајо...

 • Надал ја освои првата титула годинава

  Надал ја освои првата титула годинава

  По долгата пауза поради повреда на коленото Рафаел Надал ја освои првата титула на турнирот во Бразил со победата над Аргентинецот Давид Налбандиан со 6-2-6-3.
  За шпанскиот тенисер ова е 51 титула во неговата...

 • Тоти со проектил го потопи шампионот

  Тоти со проектил го потопи шампионот


  Јувентус направи уште еден чекор назад во битката за одбрана на скудетото откако вечерва претрпе пораз на гостувањето против Рома со минимални 1-0. „Старата дама“ навидум го контролираше темпото на...

 • Болт ѕвезда во Хјустон

  Болт ѕвезда во Хјустон

  Пред дуелот на младите НБА ѕвезди, Ол стар викендот во Хјустон беше отворен со натпреварот меѓу славните личности, во кој во центарот на вниманието беа светскиот рекордер на 100 и 200 метри Усеин Болт и...

Популарно