Спорт
 • Кралска симфонија на Реал на „Ноу Камп“, Барселона декласирана од вечниот ривал со 1-3

  Кралска симфонија на Реал на „Ноу Камп“, Барселона декласирана од...

  Кралската симфонија во изведба на Реал Мадрид, ја декласира Барселона на „Ноу Камп“, а главен диригент во големиот триумф од 3-1, беше Кристијано Роналдо. Неговиот клуб ќе игра за трофејот во шпанскиот...

 • Јувентус ја збриша Сиена

  Јувентус ја збриша Сиена

  Фудбалерите на Јувентус со 3-0 ја преслушаа Сиена и имаат солидна предност од 7 бода пред второпласираниот Наполи, кој утре гостува против Удинезе. Лихтштајнер во првиот дел, и Џовинко и Погба во вториот дел го...

 • Наполи срамно испадна, Азар го спаси Челси

  Наполи срамно испадна, Азар го спаси Челси

  Италијанскиот претставник Наполи, чиј член е Горан Пандев, доживеа срамна елиминација во Лигата на Европа од чешкиот тим Плзен, со вкупен резултат 5-0, откако и во Чешка загуби со 2-0. Пандев го одигра целиот...

 • Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Реванши во 1/16 финалето од Лигата на Европа

  Денеска ќе се одиграат реванш натпреварите во 1/16 финалето во фудбалската Лига Европа.
  Екипата на Наполи ќе има невозможна мисија на гостувањето во Плзен, кај Викторија, во обид да ја надополни негативата...

 • Вардар преслушан од ОФК Београд

  Вардар преслушан од ОФК Београд

  Фудбалерите на Вардар претрпеа убедлив пораз од 2-5 на пријателскиот натпревар против ОФК Београд, што синоќа се одигра на националната арена „Филип Втори“. Головите за „црвено-црните“ ги...

 • Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Лејкерси го прегазија Бостон во чест на починатиот Бас

  Синоќа во НБА лигата се одиграа 11 мечеви, а најголем интерес привлече големото дерби меѓу двата најтрофејни тима, ЛА Лејкерс и Бостон Селтикс. Тимот од Лос Анџелес со убедливата победа од 111-99 му оддаде чест на...

 • Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“

  По долгата доминација на Барселона, фудбалерите на Милан конечно ги покорија „Каталонците". Барселона цел натпревар не упати удар во рамките на голот и Милан на реваншот ќе патува со 2:0. Шалке го преживеа...

 • Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Нани и Чичарито го однесоа Јунајтед во 1/4-финалето на ФА Купот

  Водечкиот тим во Премиерлигата, Манчестер јунајтед со 2-1 славеше над Рединг и се пласираше во 1/4-финалето од ФА Купот. Триумфот на „Олд Трафорд“ го обезбедија Нани и Чичарито со головите во 69. и 72. минута,...

 • Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Челзи и Манчестер Сити убедливи во ФА Купот

  Актуелниот европски шампион Челзи се пласираше во осминафиналето на ФА купот откако успеа да слави со 4:0 во повторениот натпревар против Брентфорд. Сите четири погодоци, кои ги однесоа во осминафиналето на...

 • Победи на Реал и Атлетико

  Победи на Реал и Атлетико

  Реал Мадрид и Атлетико остварија победи во своите натпревари од 24. коло на шпанското првенство и ја задржаа разликата меѓу себе, како и зад водечката Барселона.
  Реал беше подобар со 2:0 во дуелот со Рајо...