Спорт
 • Шампионите поразени од најслабиот тим на Западот

  Шампионите поразени од најслабиот тим на Западот

  Актуелниот шампион на НБА, Голден Стејт претрпе изненадувачки пораз од Феникс Санс со 111:115 дома во Оукленд. „Воините“ ја освоија првата четвртина со предност од 13 поени, но „сонцата“ го добија...

 • Шампионот на НБА Голден Стејт доживеа тежок пораз

  Шампионот на НБА Голден Стејт доживеа тежок пораз

  Шампионот на НБА, Голден Стејт доживеа тежок домашен пораз од Бостон со 95:128 во меч од регуларниот дел од сезоната во НБА.Бостон влезе во натпреварот по пет порази во последните шест натпревари, но одигра...

 • Ранетите „ѓаволи” на невозможна мисија во Париз

  Ранетите „ѓаволи” на невозможна мисија во Париз

  Екипата на Пари Сен Жермен има огромна предност во пресрет на реванш дуелот со Манчестер јунајтед, што утре ќе се одигра на „Паркот на принцевите”.На првиот осминафинален натпревар од Лигата на...

 • Драма во Сан Антонио, дербито на ЛА за Клиперс, лидерот падна во Феникс

  Драма во Сан Антонио, дербито на ЛА за Клиперс, лидерот падна во Феникс

  Два натпревари изминатата ноќ привлекоа големо внимание во НБА лигата, трилерот што во Тексас го одиграа Сан Антонио Спарс и Денвер Нагетс, односно дуелот на ривалите од Лос Анџелес, Лејкерс и Клиперс.Сан...

 • Реал полека крои планови за реконструкција на тимот, си одат Иско, Бејл, Марсело...

  Реал полека крои планови за реконструкција на тимот, си одат Иско, Бејл,...

  Според пишувањата на АС, Реал Мадрид полека почнува да прави планови за реконструкција на составот која ќе се случи летоска, уште сега неколку играчи се на излезна врата.ШпанијаКатегорија: Шпанија 04.03.2019 13:54...

 • Роналдо за 60.000.000 евра годишно во ОАЕ!

  Роналдо за 60.000.000 евра годишно во ОАЕ!

  Кристијано има понуда од клуб од Емиратите која е двојно поголема од онаа која сега ја зема во Јувентус. Тоа ќе биде рекорд.Кристијано Роналдо наскоро ќе прави трансфер во ОАЕ, за годишна плата од неверојатни...

 • НБА: Победи на Денвер, Торонто и Њујорк

  НБА: Победи на Денвер, Торонто и Њујорк

  Синоќа во НБА лигата се одиграа три натпревара, Денвер Нагетс славеа против Оклахома Сити Тандер, Торонто Репторс против Бостон Селтикс, а Њујорк Никс против против Орландо Меџикс.
  Никола Јокиќ постигна...

 • Леброн се искачи на 10-тото место на вечната листа по асистенции

  Леброн се искачи на 10-тото место на вечната листа по асистенции

  Крилото на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс реализира 11 асистенции во натпреварот против Мемфис Гризлис, кој „езерџиите“ го загубија со 105:110.
  34-годишниот Леброн веќе има 8 535 асистенции во кариерата,...

 • Пораз на шампионот, изненадување на Њујорк

  Пораз на шампионот, изненадување на Њујорк

  Викенд мечевите донесоа неколку интересни резултати, во најквалитетната кошаркарска лига на светот.
  Хјустон славеше против Голден Стејт со 112:118, без болниот Џејмс Харден. Гордон имаше 25 поени за...

 • Алегри: Јуве уште не е мртов!

  Алегри: Јуве уште не е мртов!

  Јувентус има голем предизвик да ја надополни разликата од 2:0 на Атлетико Мадрид во реваншот во Торино, но „уште не е мртво“, тврди тренерот Масимилијано Алегри.Јуве беше „покосен“ со два гола во...