Занимливости
 • ФОТО: Славните ѕвезди некогаш и сега

  ФОТО: Славните ѕвезди некогаш и сега

  Тие денес се звучни имиња на светската сцена, а некогаш, како и секој обичен човек, биле мали и слатки дечиња.
   
   
   
   

 • Неј откачените Гинисови рекорди за 2013та

  Неј откачените Гинисови рекорди за 2013та

  Прочитајте за некои од најоткачените рекорди кои се дел од Гинисовата книга на рекорди за годинава која изминува.


   


   
  Најстарата гимнастичарка Германката Јохана Квас има 86...

 • Топ пет: Најскапите хотели во Лондон

  Топ пет: Најскапите хотели во Лондон

  Британската престолнина секако морате да ја посетите барем еднаш во животот. Секако , како и во секоја метропола, и во Лондон има огромен избор на хотели – од оние луксузните до сосема едноставните и...

 • 8 факти кои не ги знаете за Apple!

  8 факти кои не ги знаете за Apple!

  Компанијата Apple е основата во 1976-та година и е една од најголемите компании во светот, без разлика кој параметар го мериме. Според вредност на пазарот, таа се наоѓа на првото место со неверојатни 473 милијарди...

 • Македонија последна и на детската Евровизија

  Македонија последна и на детската Евровизија

  Македонска претставничка на детската Евровизија што вечерва се одржа во Киев, Украина,  Барбара Поповиќ со песната во финалето освои скромни 19 поени и го освои 12тото, последно место. Таа настапи со песната...

 • Станија и Филип повторно раскинаа

  Станија и Филип повторно раскинаа

  Филип Панајотовиќ во емисија кај познатата Ена Попов призна дека раскинале со Станија Добројевиќ.
  Како што тој наведе тие и понатаму се во добри односи и не ја прекинале комуникацијата, и покрај тоа што...

 • Канје Вест ја условува Ким? - Падна предбрачниот договор

  Канје Вест ја условува Ким? - Падна предбрачниот договор

   
  Ким Кардашијан и Канје Вест почнаа да работат на нивниот предбрачен договор кој вклучува некои необични услови на кои инсистира Канје.
  Славниот пар, кој неодамна се вери, во предбрачниот договор...

 • Фото: Тажната судбина на детето кое живее оковано во синџири

  Фото: Тажната судбина на детето кое живее оковано во синџири

  Мајката на Хе Зили, дете од Кина, починала од рак. Зили живее во беда со ментално заостанат татко и дедо инвалид. Веројатно мислите дека полошо од ова не може да биде. Меѓутоа може, ова дете животот го поминува...

 • Ѕирнете во домот на Шехерезад и Онур-Фото

  Ѕирнете во домот на Шехерезад и Онур-Фото

  Познатите турски актери Бергузал Корел и Халид Ергенч го покажаа својот дом.
  Благодарение на фотографиите, сега имаме шанса да ѕирнеме како изгледа внатрешноста на нивниот дом.
  Актерите кои...

 • Слушнете ја новата песна на Даниел (X-Factor) и Тони Зен

  Слушнете ја новата песна на Даниел (X-Factor) и Тони Зен

  Најновата македонска музичка ѕвезда, Даниел Кајмакоски, освен што поставува нови рекорди на YouTube кога станува збор за македонски пејачи, откако неговиот настап на X-Factor е прегледан повеќе од 300 илјади пати за...