Занимливости
 • Самсунг му исплати 1 милијарда долари на Apple во 30 камиони монети од 5 центи

  Самсунг му исплати 1 милијарда долари на Apple во 30 камиони монети од 5...

  Утрово повеќе од 30 камиони натоварени со апоени од 5 центи пристигнале пред канцелариите на Apple во Калифорнија.
  Обезбедувањето на фирмата се обидело да ги убеди да си заминат, но неколку миниту подоцна...

 • Луд огномет во Италија

  Луд огномет во Италија

  Секоја година, како дел од прославата на Свети Трифун, во италијанско село Adelfija се одржаа најразлични огномети. Овогодинешниот спектакл беше прилично гласен …
   
   
   

 • Мечка во „ламборџини“ го запре сообраќајот во Лос Анџелес

  Мечка во „ламборџини“ го запре сообраќајот во Лос Анџелес

  Маж во жолто „ламборџини“ со мечка на совозачкото седиште вчера го запрел сообраќајот на улица во Лос Анџелес.
  Десетина луѓе приоѓале на автомобилот и го фотографирале и снимале оваа необична...

 • Убедливо најбрзиот автомобил за погребални услуги

  Убедливо најбрзиот автомобил за погребални услуги

  Еве нешто што не гледаме често... неверојатвно брз автомобил со агресивен изглед, кој е дело на тјунинг куќата AMS Performance.
  Овој драгстер под хаубата има не помалку од 1000кс, до стотка забрзува за 3 секунди, а...

 • Хотел во Танзанија нуди соба под вода

  Хотел во Танзанија нуди соба под вода

  Хотелот Мanta Resort во Танзанија нуди соба под вода . Таа се наоѓа во водите на островот Пемба . Гостите во специјалната соба се изолирани од остатокот на хотелот .

  Тие можат да се печат на покривот на...

 • Мајк Тајсон му го врати увото на Холифилд-Видео

  Мајк Тајсон му го врати увото на Холифилд-Видео

  По 16 години Тајсон му го врати делот од увото на Холифилд, кој му го одгриза во текот на мечот во 1997 година.
  Во рекламата за Footlocker Тајсон и Холифилд повторно се сретнаа очи во очи.
  Тајсон му го врати...

 • Зошто не треба да се расправате со идиоти?

  Зошто не треба да се расправате со идиоти?

  Колку пати сте се нашле во ситуација да сте 100% сигурни во нешто, но сепак да бидете натерани да помислите другачие?
  Во некои расправии понекогаш не треба да се навлегува. Докажувањето дека сте во право не е...

 • ХОРОР: Разликата помеѓу белите дробови на пушачите и непушачите! ВИДЕО

  ХОРОР: Разликата помеѓу белите дробови на пушачите и непушачите! ВИДЕО

  Белите дробови се витален орган со чија помош целиот наш организам се снабдува со кислород
  Погледнете до кој степен белите дробови на еден страствен може да ја загубат својата функција Ако не можете да...

 • Дрво на кое ,,растат” пари-Фото

  Дрво на кое ,,растат” пари-Фото

  Во Шкотска има дрво од кое “растат” монети, кои луѓето кои поминувале од тука ги ставале внатре надевајќи се дека тоа ќе им донесе среќа.
  Па така, старата изговорка дека парите не растат на дрво може...