Спорт
 • ФФМ одлучи, сезонава пола второлигаши испаѓаат

  ФФМ одлучи, сезонава пола второлигаши испаѓаат


  И наредната сезона втората лига ќе има две групи, но со по 8 клубови наместо сегашните 10. Тоа значи дека сезонава од секоја група сиугурно испаѓаат по 4, а бројката може да оди и до 6 во...

 • Баерн го официјализираше трансферот на Кутињо

  Баерн го официјализираше трансферот на Кутињо

  Денеска тимот од Минхем потпиша договор со Филипе Кутињо и го претстави како свое најголемо летно засилување.
  Бразилецот утринава ги помина медицинските прегледи и потоа стави потпис на едногодишен...

 • Извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија...Лабуништа против Кравари

  Извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија...Лабуништа...

  Денеска беа извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија. Финалистите од последното финале, Академија Пандев и Македонија ЃП се слободни на стартот, додека Вардар му гостува на тимот на Саса....

 • Елмас, каква интелигенција и сила, но има уште да работи!

  Елмас, каква интелигенција и сила, но има уште да работи!

  Карло Анчелоти со пофалби за играта на Елиф Елмас во победата од 0:1 на „Велодром“ против Олимпик Марсеј во подготовките за новата сезона.
  Македонскиот репрезентативец Елмас играше во првото...

 • Нова сезона, нови правила

  Нова сезона, нови правила

  Почетокот на новите сезони во најелитните фудбалски првенства ќе значи и имплементација на нови правила кои се прифатени од официјалното тело ИФАБ и ќе бидат користени од ФИФА во целиот свет.
  Дел од нив...

 • Хамес тренира со Реал по 787 дена

  Хамес тренира со Реал по 787 дена

  787 дена подоцна, Хамес Родригез повторно тренира со Реал Мадрид, и покрај неизвесноста околу неговата иднина.
  Колумбиецот учествуваше во работата на тимот во „Валдебебас“, каде што тимот се...

 • ФК Лабуништа со полн интензитет се спрема за почеток на првенството

  ФК Лабуништа со полн интензитет се спрема за почеток на првенството

  На средина сме од подготовките и максимално екипата се подготвува за почетокот на првенството. Со доста нови и звучни имиња ќе ја стартуваме сезоната и се надеваме на добри резултати со кои ќе ја задоволиме...

 • ФФМ потврди: Првата лига ќе се гледа на Арена Спорт и на МТВ

  ФФМ потврди: Првата лига ќе се гледа на Арена Спорт и на МТВ

  Натпреварите од 1 МФЛ прв пат во историјата на македонскиот фудбал ќе се емитуваат на регионален спортски канал. „Арена Спорт“ е телевизијата што ја доби трката со „Спорт Клуб“ и што во следната...

 • Барса дава 40 милиони евра, Кутињо и Дембеле за Нејмар

  Барса дава 40 милиони евра, Кутињо и Дембеле за Нејмар

  Барселона ќе даде 40 милиони евра, Филипе Кутињо и Усман Дембеле, за да го врати Нејмар, тврди „AC“.
  Претходно од ПСЖ, веќе рекоа дека нема да го сопираат Нејмар при соодветна понуда . Не е тајна дека...

 • Струга ТЛ се засили и со Бурхан Мустафов

  Струга ТЛ се засили и со Бурхан Мустафов

  Новиот прволигаш Струга Трим Лум го промовираше и четвртото засилување ова лето, Бурхан Мустафов кој доаѓа од редовите на Ренова.
  Мустафов,кој е играч од средниот ред, претходно настапуваше и за Победа и...