Спорт
 • Кошаркарките до 18 години в Струга ќе се борат за титулата

  Кошаркарките до 18 години в Струга ќе се борат за титулата

  Екипите кои обезбедија настап на завршниот турнир од македонскиот кошаркарски шампионат во женска конкуренција до 18 години, за трофејот ќе се борат во Струга претстојниот викенд.
  Титулата ќе ја брани...

 • Бостон на чекор до НБА финале

  Бостон на чекор до НБА финале

  Бостон е на чекор до финале во НБА, откако ја искористи предноста на домашен паркет и забележа победа над Кливленд од 96:83.
  Селтикс го зачува перфектниот скор пред своите фанови во плејофот за 10-та победа...

 • Ф.К Ложани и Ф.К Лириа ќе играат финале на стадионот во Струга

  Ф.К Ложани и Ф.К Лириа ќе играат финале на стадионот во Струга

  На 26.05 со почеток во 16:30 часот  на стадионот „Караорман“ во Струга ќе се игра Play-Off финалето од општинската лига помеѓу ФК. Ложани и ФК. Лириа. Ова е одлична можност за сите љубители на фудбалот да бидат...

 • Емери наследник на Венгер во Арсенал

  Емери наследник на Венгер во Арсенал

  Унаи Емери ќе биде новиот менаџер на Арсенал, пренесе Би-Би-Си, наведувајќи дека разговорите на раководството на премиерлигашот со младиот шпански тренер Микел Артета не завршила позитивно.
  Се очекува...

 • НБА; Бостон поразен од Кливленд

  НБА; Бостон поразен од Кливленд

  Кошаркарите на Кливленд изедначија 2:2 во серијата победи во надигрувањето на Источната конференција. Во четвртиот натпревар го поразија Бостон. Леброн Џејмс играта ја заврши со 44 поени, па продолжи да пишува...

 • Завршија натпреварувањата во 1-вата и 2 Македонска Фудбалска Лига

  Завршија натпреварувањата во 1-вата и 2 Македонска Фудбалска Лига

  Завршија натпреварувањата во 1-вата и 2 МФЛ нови прволигаши се Македонија ЃП од Скопје и Беласица од Струмица додека од 1-ва лига испаѓаат Скопје од Скопје и Пелистер од Битола.
  Преку Бараж силите ќе ги...

 • Се запали автобусот на Црвена Звезда, играчите спасуваа жива глава скокајќи од него (Видео)

  Се запали автобусот на Црвена Звезда, играчите спасуваа жива глава...

  Се запали автобусот со кој фудбалерите на Црвена Звезда одеа од „Маракана“ кон Храмот Свети Сава во придружба на навивачите.
  По натреварот од последното коло во кој Звезда го победи Вождовац (5:1), од...

 • Гостивар ќе игра бараж за ПМФЛ

  Гостивар ќе игра бараж за ПМФЛ

  Во рамки на последното коло од Втората лига - Запад извојува голема победа над Македонија ЃП (3-0) и завршува на второто место на табелата кое води во баражот за разигрување за пласман во елитата.
  ...

 • Олимпико Распродаден за решавачкиот дуел меѓу Лацио и Интер

  Олимпико Распродаден за решавачкиот дуел меѓу Лацио и Интер

  Решавачкиот натпревар со Интер се распродадени, Ќе биде „жешко“ на „Олимпико“ утре каде Лацио ќе се бори да остане непоразен за да го задржи4. место во Серија А и да се квалификуваат во Лигата на...

 • Емоции на сите страни, Буфон се прости од дресот на Јувентус (видео)

  Емоции на сите страни, Буфон се прости од дресот на Јувентус (видео)

  Легандарниот италијански голман, Џиџи Буфон по 17 години си заминува од Јувентус.
  Буфон на последната средба со Верона почна од првата минута, а Алегри се реши да го извади од игра во 61.минута од средбата....