51 поен на Дурант не беа доволни: Голден Стејт поразен од Торонто во продолжение

Петок, 30 Ное 2018 | Прочитано 150 пати.

Актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс одигра една од најдобрите партии, но не успеа да се снајде во финишот и изгуби од тимот на Торонто Рапторс со резултат од 131:128.

Торонто Рапторс водеше целиот натпревар, но, Голден Стејт заигра максимално предводен од Кевин Дурант и успеа да го однесе тимот во продолжение, но тимот немаше сили во продолжението и на крај изгуби од Торонто.

Дурент беше најефикасен со 51 поен, 11 скокови и 6 асистенции, додека во противничкиот тим најдобар беше Кавај Ленард со 37 поени.

Останати резултати во НБА лигата :

ЛА Лејкерс – Индијана 104:96

Торонто – Голден стејт 131:128

Сакараменто – ЛА Клиперс 121:133


[назад]
loading...
Коментари