Алегри: Нека биде кој сака, само не нив, сакаме повторно во Англија

Четврток, 08 Март 2018 | Прочитано 524 пати.

Во Јувентус се пресреќни после пресвртот и победата на „Вембли“.


После натпреварот тренерот Масимилијано Алегри изјави дека нивната победа е сосема заслужена доколку се гледаат сите 180 минути. По победата во Јувентус веќе размислуваат за тоа кого би можеле да го добијат во ¼ финалето.


Неговиот тим изгуби од Барселона во Берлин во финалето, потоа Јувентус беше поуспешен во четвртфиналето минатата сезона, оваа година исто така играа во групната фаза, Барселона славеше на домашен терен, додека во Торино видовме реми.


Алегри нема дилеми.


„Сакаме повторно во Англија“, изјави јасно Италијанецот, јасно цели на Лиерпул што навивачите и најмногу посакуваат, во прашање е огромно и болно ривалство поради „Хејсел“.

[назад]
loading...
Коментари