Денеска почнува 2. коло на СП во Германија и во Данска. Распоред

Сабота, 12 Јан 2019 | Прочитано 155 пати.

Со денешните шест средби, почнува второто коло на СП во Германија и во Данска. Денеска на паркет ќе се појават репрезентациите од групите “А“ и “Ц“, додека преостанатите, меѓу кои и Македонија, своите натпревари ќе ги одиграат утре.


Распоред на второто коло:


Група “А“:


12 јануари, 15.30 часот:  Русија – Кореја


12 јануари, 18.15 часот:  Германија – Бразил


12 јануари, 20.30 часот:  Франција – Србија


Група “Ц“:


12 јануари, 15.00 часот:  Австрија – Чиле


12 јануари, 17.30 часот:  Норвешка – Саудиска Арабија


12 јануари, 20.15 часот:  Данска – Тунис


Група “Б“:


13 јануари, 14.00 часот:  Македонија – Бахреин


13 јануари, 16.30 часот:  Хрватска – Јапонија


13 јануари, 19.00 часот:  Шпанија – Исланд


Група “Д“:


13 јануари, 15.30 часот:  Катар – Египет


13 јануари, 18.00 часот:  Унгарија – Ангола


13 јануари, 20.30 часот:  Шведска – Аргентина

[назад]
loading...
Коментари