Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те

Четврток, 06 Дек 2018 | Прочитано 151 пати.

Koшаркарите на Денвер ја продолжија победничката серија со седмиот триумф по ред остварен ноќаска на гостувањето кај Орландо по дополнителни пет минути.

По оваа победа, Нагетси се со најдобар биланс од тимовите во Западната конференција.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата:

Кливленд – Голден Стејт 105:129

Орландо – Денвер 118:124 по продолжение

Атланта – Вашингтон 117:131

Бруклин – Оклахома 112:114

Мемфис – ЛА Клиперс 96:86

Милвоки – Детроит 115:92

Минесота – Шарлот 121:104

Њу Орлеанс – Далас 132:106

Торонто – Филаделфија 113:102

ЛА Лејкерс – Сан Антонио 121:113.

Пласман Западна конференција: Денвер 17-7, (победи – порази), Оклахома 16-7, ЛА Клиперс 16-8, Голден Стејт 17-9, ЛА Лејкерс 15-9,…

Пласман Источна конференција: Торонто 21-5, Милвоки 16-7, Филаделфија 17-9, Детроит 13-9,…


[назад]
loading...
Коментари