Еден сон: Елмас со специјални копачки против Полска и против Австрија

Четврток, 06 Јун 2019 | Прочитано 216 пати.

Елиф Елмас одигра одлично на првите две средби од квалификациите за ЕП 2020, па се очекува асот на Фенербахче да биде стартер и на јунските квалификациски дуели, на домашен терен со Полска и со Австрија. А Елмас подготвено ги дочекува овие средби, за кои специјално за него беа дизајнирани копачки со зборовите „Еден сон“ и „Bir Ruya”.


Станува збор за истата порака, но на македонски и на турски јазик, а сонот е повеќе од јасен – пласман со Македонија на ЕВРО 2020.
Извор: ekipa.mk

[назад]
loading...
Коментари