Фк Лабуништа и покрај поразот одигра одличен натрпевар против Македонија Ѓ.П.

Недела, 11 Фев 2018 | Прочитано 1,373 пати.

На стадионот Биљјанини извори ФК Лабуништа го одигра 3-иот пријателски натпревар против екипата на ФК Македонија Ѓ.П.


И покрај лошите временски услови следеше одличен натппревар со многу шанси кој резултираше со петт постигнати голови на задоволство на гледачите од обете страни.
ФК Лабуништа поведе со 2:0 благодарение на прекрасните погодоци кој ги постигна Клечкароски, во продолжение екипата Макдедонија Ѓ.П.успеа до го изедначи резултатот на 2:2 и со тој резултат се замина на одмор од првото полуврме.


Во понатамошниот тек од натрпеварот односно второто полувреме им се пружи шанса на сите млади играчи од клупата кои добро се снајдоа на теренот со што ги задоволија и раководстово и публиката.
При крајот противникот ја искористи грешката на одбранбените играчи и поведоа со 3:2 резултат кој на крајот остана не променет.


Наредениот пријателски натпревар Фк Лабуништа ќе го одигра против екипата на КФ Гостивар на 14.02.2018 во Гостивар.

[назад]
loading...
Коментари