Хабиб и Дастин го одработија мерењето за борбата за светски првак на УФЦ (ВИДЕО)

Петок, 06 Сеп 2019 | Прочитано 947 пати.

Хабиб Нурмагомедов (27-0, 11-0 УФЦ) и Дастин Пориер (25-5, 17-4 УФЦ) успешно ја прескокнаа последната пречка пред саботната борба.


30-годишниот Русин и неговиот американски колега го направија официјалното мерење за УФЦ 242 во Абу Даби и мечот за титулата во лесна категорија.


И двајцата беа на 70,3 килограми.


На Нурмагомедов ова му е втора одбрана на појасот.


[назад]
loading...
Коментари