Хет-трик на Негредо, Севилја ја потопи Селта

Вторник, 05 Март 2013 | Прочитано 241 пати.

Севилја со 4-1 ја потопи Селта во последниот меч од 26. коло во шпанска Примера, а најзаслужен за убедливата победа на домаќините Алваро Негредо, кој постигна хет-трик. Медел го постигна третиот гол за Андалузијците, додека честа на гостите од Виго ја спаси Фернандез.

Севилја со новите три бода се искачи на 10. позиција со 35, додека Селта се наоѓа во опасната зона за испаѓање, на 18. место со 23 бода.

[назад]
loading...
Коментари