“Ибракадабра“ ги предводеше “светците“ до триумф

Сабота, 09 Март 2013 | Прочитано 226 пати.

Со двата голови на Златан Ибрахимовиќ во вториот дел екипата на ПСЖ со пресврт го совлада Нанси 2-1.

Погодокот за предност на гостите го постина Камерунецот, Маконџо, а на “ибракадабра“ му беа потребни три минути да ги донесе работите во посакуваниот колосек. Со 21 и 22 погодок сезонава од 59 до 62 минута Швеѓанецот  направи комплетен пресврт и ПСЖ освои значајни три бода.


Со трите бодови по победата над Нанси избраниците на тренерот Карло Анчелоти стигнаа до 57-от сезонава и се одлепија пет бодови пред второпласираниот Лион, кој има заостанат натпревар со Марсеј.


 
[назад]
loading...
Коментари