Извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија...Лабуништа против Кравари

Петок, 09 Авг 2019 | Прочитано 621 пати.

Денеска беа извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија. Финалистите од последното финале, Академија Пандев и Македонија ЃП се слободни на стартот, додека Вардар му гостува на тимот на Саса. Работнички му оди на Влазерими, Шкендија пак на Гостивар а Струга Трим Лум игра на гости кај Локомотива. Подолу можете да ги видите сите двојки од 1/16 финалето кое се играат на 21 август.


ДВОЈКИ ЗА 1/16 (21.08.2019)


ФОРТУНА – СИЛЕКС


ОХРИД – БЕЛАСИЦА


КОЖУФ – РЕНОВА


КРАВАРИ – ЛАБУНИШТА


САСА – ВАРДАР


КИТ ГО – ПЕЛИСТЕР


НОВО ЦРНИЛИШТЕ – БРЕГАЛНИЦА


ТЕТЕКС – ШКУПИ


ЛОКОМОТИВА – СТРУГА ТРИМ ЛУМ


ВЛАЗЕРИМИ – РАБОТНИЧКИ


ЉУБОТЕН – ТИКВЕШ


ПРЕВАЛЕЦ – БОРЕЦ


ОСОГОВО – ПОБЕДА


ГОСТИВАР – ШКЕНДИЈА


*А. Пандев и Македонија ЃП слободни

[назад]
loading...
Коментари