Како Роналдо им покажа на навивачите дека НЕ треба да упатуваат свирежи кон Бензема

Недела, 11 Фев 2018 | Прочитано 469 пати.

Реал Мадрид предводен од Кристиано Роналдо и неговиот совршен хет-трик (лева, денса нога и глава) славеше над Сосиедад со 5:2.


И додека Роналдо за прв пат оваа сезона доби овации неговиот партнер од нападот беше испратен со свирежи. Навивачите на Реал Мадрид веќе некое време се разочарани од настапите на Карим Бензема, а тоа го покажаа и во вчерашниот натпревар кога Французинот по едно промашување беше испратен со свирежи.


Во негова одбрана застана и Роналдо кој на навивачи им покажа дека мораат Бензмеа да го поддржуваат, а не дополнително да го разочаруваат со свирежи. 


 

[назад]
loading...
Коментари