Леброн уфрли 51 поен против поранешниот клуб и ја обележа изминатата ноќ

Понеделник, 19 Ное 2018 | Прочитано 174 пати.

Леброн Џејмс се врати во Мајами, но не го респектираше претерано својот поранешен клуб.

Тој ги предводеше Лејкерси до нова победа (113-97) со 51 поеин и осум скокови. За гостите од Лос Анџелес ова беше деветта победа и сега се веќе во онаа зона на плеј-оф на Западната конференција и судејќи според се ќе се борат до крај за пласман помеѓу првите осум.

Орналдно со 131-117 го победи Њујорк, а Хардаѕ (32п) и Бурк (31п) не беа доволни за Никси.  Гордон уфрли 31 поен во победата ма Меџик.

Гојден Стејт Вориорс беа поразени трет пат во низа. После поразите од Далас и Хјустон, изгубија и од Сан Антонио. Очигледно им фали Стефен Кари.


[назад]
loading...
Коментари