ЛШ: Јунајтед верува во чудо кај Барселона, Јувентус по потврда на полуфиналето

Вторник, 16 Апр 2019 | Прочитано 275 пати.

Вечерва ќе бидат познати првите полуфиналисти во Лигата на шампионите, Јунајтед гостува кај Барселона со негатива од еден гол по средбата во Манчестер. Во Торино , Јувентус е домаќин на Ајакс со 1-1 по првиот меч во Холандија.Јунајтед по поразот дома од Барселона е пред „невозможна“ мисија но се надеваат на реприза од мечот во Париз. Барселона има комотна предност кој засега и носи поволна систуација и пласман во полуфиналето. Јувентус има позитивни 1-1 по мечот со Ајакс во Амстердам. Јувентус е голем фаворит против младиот состав на екипата од Холандија и се освен пласман во полуфиналето ќе биде изненадување за „старата дама„.

Двете средби, започнуваат од 21 часот.

[назад]
loading...
Коментари