Марсеј, па остатокот од земјата

Среда, 16 Мај 2018 | Прочитано 221 пати.

Навивачите на Олимпик Марсеј, единствениот француски клуб кој донел европски трофеј во земјата, го сметаат својот град за престолнина. Не го можат Париз ниту пак ПСЖ и вечерва се спремни да побудалат од среќа ако го победат Атлетико Мадрид во финалето на Лига Европа.[назад]
loading...
Коментари