Националната арена ќе се вика „Тоше Проески“

Вторник, 09 Апр 2019 | Прочитано 211 пати.

На редовната 129 седница на македонската влада, била донесена одлука за преименување на скопскиот стадион во Национална арена „Тоше Проески“, напиша на Твитер портпаролот на Владата Миле Бошњаковски.Преименувањето на арената е во чест на Тоше Проевски, личноста која остави траен белег на македонската и регионална современа историја.


Извор: Нова Македонија

[назад]
loading...
Коментари