Нејмар останува во ПСЖ, пропаднаа преговорите со Барса!

Понеделник, 02 Сеп 2019 | Прочитано 112 пати.

Бразилскиот фудбалер, Нејмар, останува во францускиот клуб Пари Сен Жермен и следната сезона, пренесува порталот „гол“.


Со тоа се завршува сагата околу негово евентуално враќање во Барселона, а се додава и дека преговорите помеѓу шпанскиот и францускиот шампион се завршени без договор што би ги задоволил двете страни.

[назад]
loading...
Коментари