Нурмагомедов како дете се борел со – мечка

Недела, 07 Окт 2018 | Прочитано 2,510 пати.


Новиот херој во УФС, Хабиб Нурмагомедов, кој го победи утринава Конор Мекгрегор во епската борба, по која се случи вистински хаос, уште како дете покажувал неверојатни боречки способности.
Нурмагомедов се борел со мечка, а снимката е од 1997 година, кога имал само девет години. Дагестанецот го победи Мекгрегор со технички нокаут и ја продолжи серијата од 27 борби без пораз.


 


[назад]
loading...
Коментари