Ремек дело на Олиќ, несмасен автогол на Бејкер

Сабота, 09 Март 2013 | Прочитано 291 пати.

Хрватскиот фудбалер Ивица Олиќ и членот на Астон Вила, Нетан Бејкер постигнаа многу спротивни успеси во натпреварите за своите клубови.

Олиќ на натпреварот од Бундес лигата, Фрајбург - Волфзбург постигна фантастичен погодок со ножички додека Бејкер во центарот на вниманието се погрижи да биде откако во манир на голем стрелец на затресе сопствената мрежа. Олиќ и Бејкер покрај головите ги спои и победите на екипите во кои настапуваат.

 [назад]
loading...
Коментари