Салах танцуваше со „златната топка“ за најдобар играч на Африка

Среда, 09 Јан 2019 | Прочитано 216 пати.

Првата ѕвезда на Египет и Ливерпул, Мохамед Салах синоќа беше избран за најдобар африкански фудбалер за 2018 година и тој во трката за нарадата го победи клупскиот соиграч Саидо Мане и Габонецот од Арсенал, Пјер Емерик Обемејанг.

Салах ја одбрани круната и втора година по ред е најдобриот играч од Африка, а кога ја прими наградата во Дакар, на бината, заигра и го воодушеви светот.


[назад]
loading...
Коментари