Севиља и Рома се пласираа во четврфиналето во Л.Ш.

Среда, 14 Март 2018 | Прочитано 152 пати.

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка завршница во која Севилја го исфрли Манчестер Јунајтед со 2:1!


Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа домаќини на Севилја во реваншот од осминафиналето од ЛШ по првичните 0:0 во Шпанија, додека Рома имаше за задача да направи пресврт против Шахтјор од 2:1, резултат од нивната прва средба.


Место во четвртфиналето резервираа веќе Ливерпул, Манчестер Сити, Јувентус и Реал Мадрид, а во среда се играат преостанатите мечеви меѓу Бешикташ – Баерн Минхен (0-5)  и Барселона – Челзи (1:1).

[назад]
loading...
Коментари