Свечен пречек на европскиот шампион Алили

Понеделник, 24 Јун 2019 | Прочитано 216 пати.

Oпштина Чаир и БК “Лирија” организираат денес свечен пречек за европскиот шампион Бесир Алили во 18:00 во Плоштад Скендербег


-Општина Чаир и Боречкиот Клуб “Лирија” остварија денес координативен состанок за организирање на свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили.


Ве покануваме денес во 18:00 часот во Плоштад Скендербег да го пречекаме со дигнитет и еуфорија тој што ни го обелодени образот и со освоениот златен медал на европското првенство во борење не направи сите да се чувствуваме горди, велат од Чаир.


Извор: 24info.mk

[назад]
loading...
Коментари