Трета МФЛ: Дебрца во Новаци ја отвара шестата рунда, дербито се игра во Струга

Петок, 04 Окт 2019 | Прочитано 402 пати.

Средбата на водечките екипи Велешта и Фљамуртари ќе биде дерби на колото во Третата македонска фудбалска лига, додека Сатеска на домашен терен ќе го пречека тимот на Стрела Спорт а Дебрца гостува во Новаци.


Велешта и Фљамуртари имаат идентичен скор од четири победи и еден пораз и освоени бодови после пет одиграни натпревари, но првиот тим е лидер на табелата поради подобрата гол разлика.


Возбудувањата во шестата рунда ги отвараат Новаци и Дебрца со средбата која е закажана утре со почеток во 15 часот и 30 минути. Сатеска на домашен терен ќе го пречека тимот на Стрела Спорт. Само победа им одговара на „црвените“ од Волино кои имаат само еден триумф од почетокот на сезоната.


Двојки:


Караорман – Македонија


Сатеска – Стрела Спорт


Кравари – Влазними


Новаци – Дебрца


Велешта – Фљамуртари


Преспа – Црно Буки


Октиси – Лирија Грнчари


Табела: Велешта 12, Црно Буки 12, Фљамуртари 12, Влазними 10, Лирија Грнчари 10, Преспа 7, Кравари 6, Октиси 6, Дебрца 5, Новаци 4, Караорман 4, Македонија 4, Сатеска 4, Стрела Спорт 4


Извор:OhridNews

[назад]
loading...
Коментари