Трипл-дабл на Леброн во триумфот над Бостон

Петок, 08 Фев 2019 | Прочитано 231 пати.

Лос Анџелес лејкерс предводени од Леброн Џејмс забележаа важна победа на гостувањето кај Бостон во обидот да обезбедат место кое носи учество во плеј-офот на НБА-лигата.

Лос Анџелес лејкерс предводени од Леброн Џејмс забележаа важна победа на гостувањето кај Бостон во обидот да обезбедат место кое носи учество во плеј-офот на НБА-лигата.

Најефикасен во Бостон беше Кајри Ирвинг со 24 поени.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта меѓу четврток и петок:

 Индијана – ЛА клиперс 116:92
 Орландо – Минесота 122:112
 Атланта – Торонто 101:119
 Бостон – ЛА лејкерс 128:129
 Оклахома – Мемфис 117:95
 Портланд – Сан Антонио 127:118.

[назад]
loading...
Коментари