Трипл-даблот на Вестбрук не ја спаси Оклахома од пораз на дуелот со Минесота

Понеделник, 24 Дек 2018 | Прочитано 273 пати.

Расел Вестбрук постигна 23 поени 11 скока и 10 асистенции на средбата со Минесота, но и тоа не беше доволно Оклахома сити да го избегне поразот.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата:

Бостон – Шарлот 119:103

Бруклин – Феникс 111:103

Кливленд – Чикаго 92:112

Орландо – Мајами 91:115

Сакраменто – Њу Орлеанс 122:117

Оклахома – Минесота 112:114

Голден Стејт – ЛА клиперс 129:127

Портланд – Далас 121:118 (по продолжение)

ЛА лејкерс – Мемфис 99:107.

Пласман Западна конференција: Денвер 21-10 (победи-порази), Голден Стејт 23-11, Оклахома 21-11, ЛА Лејкерс 19-14, Портланд 19-14, ЛА клиперс 19-14,…

Пласман Источна конференција: Торонто 25-10, Милвоки 22-10, Филаделфија 22-12, Индијана 22-12, Бостон 19-13,...


[назад]
loading...
Коментари