Видео: Далчески со гол од центар го запечати триумфот на Лабуништа

Четврток, 26 Сеп 2019 | Прочитано 1,883 пати.

Фудбалерите на Лабуништа постигнаа по еден погодок во двете полувремиња за сигурен триумф  2-0 над Охрид во првиот натпревар од осминафиналниот двомеч во Купот на македонија. Лабуништа до водство дојде во 12-та минута со авто голот на Мартин Лекоски, а победата домашниот состав ја запечати со евроголот од центар на Климе Далчески. Погледнете!


[назад]
loading...
Коментари