Во Каталонија тврдат: Меси ќе игра во „Ел Класико“

Вторник, 05 Фев 2019 | Прочитано 190 пати.

Каталонскиот весник „Спорт“ денеска на своите страници тврди дека Лионел Меси ќе биде подготвен за игра и ќе биде на линија за натпреварот против Реал Мадрид утре вечер.

Изданието излезе со насловната страница со наслов „Меси – „да“ на „Ел Класико“.

Меси се очекува да тренира денес и да биде вклучен во групата на Ернесто Валверде за мечот со „белите“.

Часови пред почетокот на мечот, тренерот на „лос кулес“ ќе одлучи дали „Ла Пулга“ ќе биде стартер.

[назад]
loading...
Коментари