Започнуваат четвртфиналните натпревари во Лигата на шампиони

Понеделник, 08 Апр 2019 | Прочитано 337 пати.

Утре почнуваат првите натпревари во четвртфиналето во Лигата на шампионите во УЕФА, пишува Anadolu Agency (AA).

Два англиски клуба, Тотенхем Хотспар и Манчестер Сити, ќе играат во четвртфиналето, додека Ливерпул игра против португалскиот клуб Порто.

Во среда, Ajaкс ќе игра против Јувентус, а Манчестер Јунајтед против Барселона.

Натпреварите во четвртфиналето се следни:

- Вторник

Тотенхем Хотспар (Англија) - Манчестер Сити (Англија)

Ливерпул (Англија) - Порто (Португалија)

- Среда

Манчестер Јунајтед (Англија) - Барселона (Шпанија)

Ајакс (Холандија) - Јувентус (Италија)

[назад]
loading...
Коментари