Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

Сабота, 12 Јан 2019 | Прочитано 212 пати.

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада.Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се загинати во ужасната несреќа.Од болницата во Отава изјавија дека примиле девет пациенти кои биле во критична.состојба.

[назад]
loading...
Коментари