Индија: Автобус падна во канал, загинаа 29 патници

Понеделник, 08 Јул 2019 | Прочитано 113 пати.

Во автобуска несреќа на северот на Индија загинаа 29 лица, соопшти полицијата.


Несреќата се случила кога автобусот излетал од автопатот и паднал во канал, недалеку од градот Агра, каде се наоѓа познатиот Таџ Махал.


Претпосатвките се дека возачот заспал зад воанот, пренесува Ројтерс.

[назад]
loading...
Коментари