Иран до САД: Можевме и авион полн со луѓе да ви урнеме, ама стрелавме само кон дронот

Понеделник, 24 Јун 2019 | Прочитано 211 пати.

Според најновите информации кои доаѓаат од Техеран, Иран на нишан имал и американски авион во кој биле 35 луѓе, но се воздржал од негово соборување.


Наместо тоа, бил гаѓан американски воен дрон чие соборување за малку ќе доведеше до почеток на војна со оглед дека американскиот претседател наредил напад на ирански цели, но во последен момент ја повлекол наредбата.

[назад]
loading...
Коментари