Израел нападнал воздухопловна база во Сирија

Понеделник, 09 Јул 2018 | Прочитано 228 пати.

Сириските воздухопловни сили одговориле на синоќешната израелска „агресија“ врз воздухопловна база во централната провинција Хомс, соборувајќи неколку ракети, соопшти сириската државна телевизија. Повикувајќи се на неидентификуван воен претставник, телевизијата јави деке шест ракети биле истрелани врз базата Т4. Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија која ја надгледува граѓанската војна соопшти дека цел на нападот биле иранските војници во базата.[назад]
loading...
Коментари