Израелската армија ја бомбардираше централна Сирија, шест војници повредени

Сабота, 13 Апр 2019 | Прочитано 141 пати.

Израелската армија синоќа реализирана воен напад врз централна Сирија, при што шесет војници биле повредени, објави сириската агенција Сана.

„Израелската авијација околу 2:30 часот по локално време спроведе напади врз нашата воена база во градот Масија во провинцијата Хама“, велат од сириските воени сили.

Од исти извори, се пренесува дека зградите биле уништени, а шест лица биле тешко повредени.

[назад]
loading...
Коментари