Крвав напад со нож ја потресе Јапонија

Вторник, 28 Мај 2019 | Прочитано 159 пати.

Група на ученици кои чекале автобус утрово биле нападнати со нож од страна на возрасен маж во Кавасаки, Јапонија, пренесуваат странски медиуми.

Најмалку 18 лица се повредени, а двајца од нив, 12-годишно девојче и 39-годишен маж, се мртви.

Напаѓачот кој имал околу 50 години се прободел со ножот во врат и подоцна им подлегнал на повредите.

Сѐ уште не е познат мотивот за нападот.


[назад]
loading...
Коментари