Најмалку петмина загинати во пожар во стан во Германија

Петок, 08 Фев 2019 | Прочитано 1,112 пати.

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан на најгорен кат во станбена зграда во југозападна Германија, соопшти локалната полиција.


Пожарот избувнал во зграда во Ламбрехт, синоќа околу 22 часот и 30 минути по локално време.


Причината за пожарот не е утврдена.

[назад]
loading...
Коментари