Се сруши воен авоин со 200 патници во Алжир

Среда, 11 Апр 2018 | Прочитано 354 пати.

Авион на алжирската војска со околу 100 патници се урна, пренесоа локалните медиуми. Во првите извештаи се наведува дека нема преживеани.


Леталото се урнало недалеку од аеродромот „Буфарик“ на југот на Алжир.


Падот на авионот се случил околу четири часот утрово, по локално време, а некои медиуми пренесоа дека настрадале околу 200 лица. На лице место пратени се 16 екипи на Итната помош.

[назад]
loading...
Коментари