Силно торнадо ја погоди Германија

Четврток, 17 Мај 2018 | Прочитано 709 пати.

Вчера попладне, силно торнадо предизвика голема штета во германската држава Северна Рајна-Вестфалија.


Според германските медиуми, немало посериозно повредени лица ниту загинати, но големото невреме, проследено со силни грмотевици и врнежи од град предизвикало материјални штети на урбаната инфраструктура.


[назад]
loading...
Коментари